تغذیه مناسب و سلامت

تغذیه مناسب و سلامت با هم رابطه مستقیمی دارند. ممکن است شما احساس کنید که نیاز است تا نیاز‌های خانواده خود را در اولویت قرار دهید و یا آنکه تنها به یک نوع رژیم غذایی بچسبید. این در حالی است که شما باید اطمینان یابید که تمامی مواد مواد مغذی که نیاز به آن دارید را از خوراک خود دریافت می‌کنید . شما باید رژیمی بسیار نزدیک به آنچه یک رژیم طبیعی غذایی است، داشته باشید.

تغذیه مناسب و سلامت بدان معنی است که برای طیف گوناگونی از مواد غذایی شامل ماهی، سبزیجات، غلات کامل (غلات سبوس دار)، گوشت، مرغ، لبنیات کم چرب و آجیل مصرف کنید. دیگر مواردی که زنان به طور کلی به آن نیاز دارند، کلسیم فراوان به منظور تغذیه مناسب واستخوان سازی و داشتن دندان‌های سالم متناسب با سن آنهاست. منابع خوب برای دریافت کلسیم شامل محصولات لبنی، غلات، سبزیجات دارای برگ سبز، پنیر سویا (توفو) و کلم است.

با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون چاشنی سالاد خود را سالم‌تر کنید بخاطر مزایایی که برای سلامتی قلب دارد. و غنی بودن روغن زیتون از آنتی‌اکسیدان، آن را به گزینه‌ای جذاب برای داشتن تغذیه سالم تبدیل می‌کند. اما به یاد داشته باشید ۱ قاشق غذاخوری حاوی ۱۲۰ کالری است؛ بنابراین بیش از اندازه مصرف نکنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا