آماده شدن 1.5درصد از واحدهای مسکن ملی

وزیر راه و شهرسازی در تببین آخرین وضعیت پروژه های نیمه تمام مسکن‌ مهر اعلام کرد.

۶۰ هزار واحدآماده و ۶۰ هزار واحد دیگر در حال تکمیل انشعابات آب و برق است .

وی در ادامه در خصوص اختصاص زمین رایگان گفت: روند انجام این کار تاحدودی خوب پیش می‌رود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات این وزارتخانه برای جلوگیری از سوداگری اجاره‌بها تصریح کرد.
مالکان بیش از ۲۵ درصد اجازه افزایش اجاره بها را ندارند.

وام مسکن مهر افزایش یافت

وزیر راه و شهرسازی دراجرای تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ در خصوص تعیین نرخ سود تسهیلات مسکن مهر فروش اقساطی نشده را ابلاغ کرد.

تسنیم گزارش داد، صورتجلسه وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک مسکن درخصوص نحوه اجرای جزء ۴ بند الف تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

در راستای اجرای دقیق جزء ۴ بند الف تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ :
مبنی بر مالکان واحدهای تکمیل شده مسکن مهر که دارای خدمات زیربنایی هستند موظفند تا پایان خردادماه سال ۱۴۰۱ برای تبدیل تسهیلات دریافتی از بانک به تسهیلات فروش اقساطی به بانک مراجعه کنند.

بانک مسکن مجاز است در صورت عدم مراجعه مالکان فوق، نسبت به افزایش نرخ سود تسهیلات این واحدها از نرخ مصوب کنونی به نرخ مصوب شورای پول و اعتبار (۱۸ درصد) اقدام کند.

عطف به نامه رییس کل بانک مرکزی به شماره ۵۴۷۰۴ / ۰۱ مورخ ۴ خرداد ۱۴۰۱ در راستای اجرای جزء قانونی ، وزارت راه و شهرسازی می‌تواند راسا نسبت به هماهنگی با بانک مسکن اقدام کند.
موارد ذیل در اجرای این بند قانونی به تصویب و امضای وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک مسکن رسید:

۱- نظر به درخواست‌ها و مراجعات مردمی و ضرورت توجه به مطالبات مردم در شرایط اقتصادی حال حاضر، مقرر شد. ادارات و شعب تابعه وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن از هرگونه اقدام در خصوص افزایش نرخ سود تسهیلات واحد مهر به ۱۸ درصد برای عموم متقاضیان جدا خودداری کنند.

۲- با عنایت به اینکه اطلاعات دقیق واحدهای مسکن مهر تکمیل و دارای خدمات زیربنایی در اختیار متولیان مسکن مهر قرار دارد. تشخیص تکمیل بودن و دارای خدمات زیربنایی بودن پروژه‌ها و واحدهای مسکونی صرفا با اعلام تاییدیه و معرفی‌نامه کتبی متولیان واحد مهر میباشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا