10 اشتباه رایج در آرایش خانم‌ها

تمایل به زیبا شدن در همه ما وجود دارد و نیز فرد در هر جایگاهی که هست عاشق زیبایی اند. به همین علت است که خانم ها با استفاده از آرایش کردن خود را زیباتر می سازند. اما نکته ای که وجود دارد این است که به دلیل عدم آگاهی، برخی از خانم ها ممکن است چند اشتباه آرایشی را مرتکب شوند که موجب شود زیبایی چهره شان تحت تاثیر قرار گیرد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید انجام برخی اشتباهات آرایشی می تواند باعث شود که چهره فرد مسن تر به نظر برسد، چشم های او کوچک تر به نظر برسد و یا چشم ها و صورت فرم نامناسبی پیدا کند. بنابراین آگاهی از نکات مهم آرایشی و رعایت دقیق آنها، عامل مهمی است که به جلوگیری از اشتباهات این چنینی در هنگام آرایش کمک می کند. در ایرانکده قصد داریم تا به ده اشتباه آرایشی خانم ها اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

1- استفاده بیش از اندازه از کرم پودر

کرم پودر

زدن کرم پودر زیاد بر روی پوست یک اشتباه آرایشی محسوب می شود؛ زیرا این کار نه تنها پوست را زیبا نمی کند بلکه موجب ماسیدن کرم پودر بر روی پوست نیز می شود. همچنین اگر روی صورت تان خطوطی وجود دارد با این کار بیشتر نمایان می شوند. بنابراین با استفاده از حجم مناسبی از کرم پودر، از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید تا در نهایت آرایش شما تمیز و ظاهر پوست تان زیباتر شود.

2-استفاده از پنکیک بر روی کرم پودر

برخی از افراد عادت دارند تا برای فیکس کردن کرم پودرشان، روی آن پنکیک بزنند. اما باید بدانید که این کار کاملا اشتباه است؛ زیرا پنکیک نه تنها آرایش را غلیظ می کند، بلکه درخشش پوست را نیز کاملا از بین می برد. بنابراین اگر قصد دارید تا کرم پودر خود را فیکس کنید، به جای پنکیک حتما از پودرهای فیکس بر روی آن استفاده کنید.

3- کشیدن خط چشم با چشم بسته

حتما افرادی را می‌بینید که در هنگام کشیدن خط چشم، چشم خود را می بندند. بستن چشم ها در هنگام کشیدن خط چشم کاملا اشتباه است و حالت چشم را نامناسب می کند. از این رو باید خط چشم را با چشمان باز بکشید تا حالت چشم هایتان در زمان باز بودن چشم ها، زیبا باشید. بنابراین اگر تا امروز این اشتباه را انجام می دادید، زمان آن است که کشیدن خط چشم را با چشمان باز تمرین کنید.

4- استفاده از رژگونه تیره

رژگونه

استفاده از رژگونه تیره اشتباه است؛ زیرا این کار نه تنها باعث می شود که آرایش نامناسب به نظر برسد، بلکه چهره را نیز پیر و خسته نشان می دهد. بنابراین در آرایش خود حتما از رژگونه های روشن استفاده کنید.

5-استفاده از ریمل زیاد برای مژه های پلک پایین

اشتباهات آرایشی خانم ها اشتباهات آرایشی

استفاده از ریمل زیاد برای مژه های پلک پایین جزو اشتباهات آرایشی است که نه تنها حالت چشم ها را فرو می‌برد، بلکه موجب می شود که خطوط اطراف چشم نیز بیشتر نشان دهد؛ زیرا با این کار توجه افراد به خطوط پایین چشم جلب می‌شود. بنابراین برای آرایش مژه های پلک پایین، از مقدار کمی ریمل استفاده کنید و در این کار افراط نکنید.

6- پرهیز از شستشوی مکرر

شستشوی صورت

.هر خانمی نوع پوست متفاوتی دارد و با افزایش سن، پوست ما دستخوش تغییرات زیادی می شود. اما اگر هنگام استفاده از کرم پودر متوجه پوست خشک و پوسته پوسته روی صورت شدید، باید شستشوی بیش از حد صورت خود را متوقف کنید. حداکثر دو بار در روز صورت خود را بشویید، یک بار صبح و یک بار شب قبل از خواب. و از یک پاک کننده ملایم استفاده کنید. روغن های طبیعی پوست نیز روی پوست شما معجزه خواهد کرد و بدون استفاده از صابون تاثیر شگفت انگیزی خواهد داشت.

7- سوهان ناخن ها

سوهان ناخن

هنگام سوهان ناخن ها از جلو و عقب کردن سوهان خودداری کنید چون این کار ممکن است به ناخن ها صدمه وارد کند. به جای این کار، سوهان را از گوشه ی ناخن به سمت مرکز آن بکشید. عجله هم نکنید. هر چه سرعت سوهان کشیدن بیشتر باشد، رسیدن به شکل دلخواه برای ناخن دشوارتر می شود. چون ممکن است بخش زیادی از ناخن به سرعت از بین برود.

8- گرفتن ناخن های پا

روش صحیح گرفتن ناخن پا

هنگام کوتاهی ناخن های پا با ناخن گیر، آن ها را نه گرد، بلکه به صورت صاف بگیرید. چون وقتی ناخن پا فرم گرد دارد، احتمالش بیشتر است که به جای رشد مستقیم، در گوشت پا فرو رود.

9-مداد تیره داخل پلک پایین

کشیدم مداد پلک پایین

یکی دیگر از اشتباهات آرایشی استفاده از مداد تیره در داخل پلک پایین است. این نکته را بدانید که استفاده از مداد چشم تیره برای آرایش داخل چشم ها موجب می شود که سایز چشم ها کوچک تر به نظر برسد. در مقابل اگر از مداد روشن برای داخل چشم های خود می‌کنید چشم ها بازتر و درشت تر بنظر می‌رسد.

10-ترکیبات اشتباه

به ترکیب آرایش توجه کنید

هنر ترکیب در تکنیک هاي آرایشی، موضوعی اسـت کـه نیاز بـه تجربه دارد. حتی اگر شـما از سایه هاي خنثی استفاده می‌کنید، اگر به درستی محصولات آرایشی را استفاده نکنید، صورت مصنوعی خواهید داشت. مگر این کـه اصول ترکیبی محصولات آرایشی را دراین فرآیند بـه درستی بدانید.


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا