سرزمین فلسطین

فلسطین سرزمینی کم وسعت که در شرق مدیترانه قرار دارد. کشور فلسطین کشوری عربی و اسلامی می باشد و با بیش از 4 میلیون نفر جمعیت در سواحل دریای مدیترانه قرار دارد. 

این سرزمین همچون پلی سه قاره آسیا، افریقا و اروپا را به هم متصل می کند این سرزمین قلب جهان عرب و حلقه اتصال شرق و غرب می باشد این موقعیت مهم و خصوصیات ویژه، این کشور را به صورت یکی از مناطق استراتژیک جهان درآورده است، اما اشغال آن توسط صهیونیست ها و با حمایت ابرقدرتها و نیز آواره شدن چندین میلیون فلسطینی موجب آن گشته تا قلب های مسلمین جهان محزون و متأثر گردد.

اقتصاد در فلسطین

از وضع اقتصادی مردم فلسطین که حدود ۶۰% آنان در خارج از وطن خود زندگی می کنند وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور فلسطین از سال ۲۰۰۱ تا به امروز رشد ۲ درصدی داشته است و به طور کلی مردم زیادی در این کشور زیر خط فقر هستند. یکی از بخش‌های اقتصادی ارزشمند در کشور فلسطین منسوجات است،که کارخانه‌های نساجی در رشد اقتصادی آن نقش مهمی ایفا کرده‌اند.یکی دیگر از محصولات مهم این کشور تولید صابون است از محصولات مهم تولید کشور فلسطین است که ورود به روال‌های تجاری و صدور به سایر کشورها داشته و در نتیجه ارزش اقتصادی بالایی دارد. حکاکی بر روی چوب درخت زیتون یکی دیگر از روشهای درآمد زادیی در این کشوراست که برای بانوان بخشی از سرمایه کشوری را تشکیل می‌دهد.

صدف و مروارید منابع اقتصادی بسیار مهمی برای این کشورمحسوب می‌شوند و بخشی از اقتصاد کشور فلسطین را در بر میگیرد، فروش مروارید و صدف در اقتصاد این کشور نقش حیاتی را ایفا کرده است. در بخش صادراتی کشور فلسطین محصولاتی مانند مرکبات و توت فرنگی نیز ورود داشته‌اند، این محصولات در گردش اقتصادی کشور فلسطین نیز بسیار پیشرفت تاثیرگذار بوده است. مهمترین محصولات کشاورزی در کشور فلسطین شامل زیتون و مرکبات و سبزیجات است. گوشت و لبنیات نیز از دیگر محصولات کشاورزی مهم در کشور فلسطین محسوب می‌شود که در بخش صادرات به رشد خوبی رسیده است. واردات اصلی که از سایر کشورها صورت می‌گیرد، شامل کالاهای مصرفی و مواد ساختمانی است. ورود مواد ساختمانی به کشور فلسطین در سال‌های اخیر پیشرفت داشته و مشخص است که بخش مهمی از اقتصاد را در پیش می‌گیرد. وضعیت تولید ناخالص در این کشور در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است

سیاست در فلسطین

ساختار حکومت دراین کشور بر پایه سه شاخه مجریه، مقننه و قضائیه صورت میباشد. رئیس جمهور در این کشور با رای مردم انتخاب می‌شود و می‌تواند فرماندهی کل نیروهای مسلح را نیز بر عهده بگیرد. رئیس جمهور در فلسطین حکم نخست وزیر را دارد و در زمینه‌های امنیت مالی نیز فعالیت می‌کند.

 به‌طور‌کلی این کشور دارای شورای قانونگذاری با ۸۸ نفر نماینده است و وضعیت تصویب کلیه مصوبات کابینه دولتی توسط نخست وزیر صورت می‌گیرد. در سال ۲۰۰۴ برای اولین بار انتخابات تعیین شهردار در این کشور صورت گرفت. در فلسطین کمیته انتخابات مرکزی برای پردازش و آماده‌سازی صورت گرفته است و کرسی‌های پارلمانی از ۸۸ به ۱۳۲ کرسی میباشد.

فرهنگ در فلسطین

مردم دراین کشوراعتقادات زیادی به مذاهب دینی دارندو به این ترتیب این فضای مذهبی در بخش‌های مختلف زندگی این افراد وجود دارد. فرهنگ این کشور بسیار غنی است .در فرهنگ مردم فلسطین روزه خواری  جرم محسوب می‌شود. مردم فلسطین سعی می‌کنند روابط خوبی با هم داشته باشند، ساختار فرهنگی به داخل خانواده و همینطور مدارس نیز ورود داشته است. فرهنگ‌های اقتصادی در فلسطین به طور کلی پیشرفت خوبی داشته است.

جاذبه گردشگری

راس الناقوره:

 منطقه زیبای راس الناقوره یکی از دیدنی‌های عجیب و غریب در بخش شمالی سرزمین فلسطین محسوب می‌شود. این منطقه پس از کوه‌های رنگی است که به صورت موازی در کنار هم قرار دارند و هیچکس تا به امروز دلیل این نظم را متوجه نشده است. در پای این کوه‌ها دریا وجود دارد که می‌تواند زمینه‌ی یک تفریح خوب را ایجاد کند. این منطقه فضای عکس‌برداری بسیار عالی در فلسطین بوده و دارای ساختار دیدنی و بی‌نظیری است.

این منطقه با استفاده از معماری‌های اسلامی طراحی شده است. هارم آسا: هارم آسا یک منطقه گردشگری در فلسطین است که دارای کلیساهای زیادی بوده و یکی از دیدنی‌های ارزشمند آن گنبد راک طلایی است که چشم‌انداز باور نکردنی دارد. این منطقه نمادی از صخره‌های طلایی بوده و به طور کلی در سطح بین‌المللی طراحی شده است.

 کلیسای مقدس بیت لحم:

 کلیسای مقدس بیت لحم از زیباترین مکان‌های دیدنی در فلسطین است، این منطقه به طور کلی دارای فضای دیدنی و خاصی است. به عقیده‌ی برخی افراد این کلیسا محل تولد عیسی بوده و یکی از دیدنی‌های زیبا در فلسطین محسوب می‌شودنوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا