افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح از شهریورماه خبر داد و گفت: معوقات بازنشستگان نیز در آینده پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، «میرهاشم موسوی» مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی امروز با حضور در یک برنامه تلویزیونی درباره جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح اظهار کرد: در این زمینه ابتدا باید از رئیس‌جمهور تشکر کنم که شخصاً نسبت به این موضوع ورود پیدا کرد و با دستور ویژه آقای رئیسی، این مسئله به سمتی رفت که به افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح انجامید.

وی تصریح کرد: بر همین اساس، حقوق بازنشستگان سایر سطوح بر مبنای مصوبه شورای عالی کار در سال جاری افزایش یافت . در همین خصوص حقوق این گروه از بازنشستگان 38 درصدی بعلاوه عدد 515 هزار تومان افزایش یافت و دغدغه بازنشستگان در این زمینه رفع شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به افزایش حقوق بازشتستگان حداقل‌بگیر و سایر سطوح در سال جاری گفت: افزایش 57.4 درصدی برای حداقل‌بگیران بود . و افزایش 38 درصدی بعلاوه 515 هزار تومان برای سایر سطوح؛ که این افزایش، بی‌سابقه بوده است.

موسوی افزود: 

ان‌شاءالله در شهریورماه، احکام بازنشستگان سایر سطوح صادر و پرداخت حقوق این افراد نیز بر اساس احکام جدید خواهد بود.

وی تصریح کرد: بازنشستگان می‌توانند طی چند روز آینده احکام خود را در سیستم الکترونیکی سازمان تأمین اجتماعی مشاهده کنند. و معوقات و مابه‌التفاوت افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح تأمین اجتماعی نیز پرداخت خواهد شد . لازم به ذکر است از اول فروردین سال 1401 این افزایش اعمال خواهد شد اما برای پرداخت معوقات باید زمینه‌هایی فراهم شود. در ارتباط با مباحث مالی این مابه‌التفاوت، جلساتی را با کانون بازنشستگان برگزار کرده‌ایم و این جزو تعهداتمان است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا می‌توانید زمانی برای پرداخت معوقات و مابه‌التفاوت افزایش 38 درصدی بازنشستگان سایر سطوح اعلام کنید، گفت: تلاش می‌کنیم از این سهامی که از دولت می‌گیریم آن را تبدیل به نقدینگی کنیم و پرداخت کنیم البته مدل‌هایی را نیز طراحی می‌کنیم و بازنشستگان نگران نباشند و ما تلاش خواهیم کرد در اسرع وقت این شرایط فراهم شود که پرداخت معوقات را انجام دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا