ارتباط لبنان با جهان قطع شد

قطع ارتباطات در لبنان

رسانه‌های لبنانی خبر دادند در پی اعتصاب کارکنان سازمان «اوجیرو» -بازوی اجرایی وزارت ارتباطات این کشور- خدمات ارتباطی و اینترنتی در بخش‌های مختلف این کشور قطع می‌باشد.

طبق گزارش رسانه‌های لبنانی، کارکنان سازمان ارتباطات اوجیرو خواستار افزایش حقوق خود شده‌اند و در پی عدم پاسخگویی دولت این کشور، دست به اعتصاب زده‌اند.

منابع لبنانی می‌گویند : در پی اعتصاب کارکنان این سازمان که از روز سه‌شنبه تصمیم‌گیری شد ، بخش‌های مختلفی از کشور به‌ویژه برخی از مهم‌ترین ارگان‌های این کشور ارتباط خود را با دنیای خارج از دست داده‌اند. که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به صلیب سرخ و تعدادی از سازمان‌های اجتماعی و انسانی و بیمارستان‌های لبنانی اشاره کرد.

وبگاه «التیار»، در این باره گزارش داد:

اعتصاب کارکنان این سازمان همچنان ادامه دارد . شورای اجرایی اتحادیه اوجیرو، دیشب، تصمیم گرفت به اعتصاب خود تا زمان تحقق مطالبات ادامه دهد.

«جونی القرم» وزیر ارتباطات دولت پیشبرد امور کشور،در نشستی که به مدت سه ساعت و نیم با اتحادیه کارمندان سازمان اوجیرو طول کشید، گفت :

که شرایط کارمندان را درک می‌کند و درباره دست‌یابی به یک راهکار برای این مسئله خوشبین است.

لبنان در سال گذشته نیز به علت کمبود سوخت با قطعی سراسری برق مواجه گردید. سال گذشته، پس از خاموش شدن دو نیروگاه «الزهرانی» و «دیر عمار» در پی اتمام مازوت، شبکه برق این کشور به طور کامل قطع شد.

منابع لبنانی، مهرماه سال گذشته، اظهارداشتند که میزان تولید برق در این کشور، زیر ۲۰۰ مگاوات می‌باشد.

اواسط تیرماه سال جاری نیز سازمان برق این کشور اعلام کرد:
در پی توقف فعالیت نیروگاه الزهرانی برق بخش اعظمی از مناطق این کشور قطع می‌باشد.

چند سالی است که بحران سیاسی در لبنان باعث شعله‌ور شدن بحران اقتصادی در این کشور شده است. سال گذشته و در پی انفجار مهیب بندر بیروت اوضاع این کشور رو به وخامت نهاده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا