تکنولوژی‌های نوین تاثیرگذار در زندگی

تکنولوژی‌های نوین

جمعی از کارشناسان و پژوهشگران با تحقیقات و نظرسنجی‌های جدید خود دریافته و اعلام کرده‌اند که برخی از این تکنولوژی‌های نوین بسیار تاثیرگذارتر و پایدارتر از سایرین خواهند بود. به گونه‌ای که با معرفی آن‌ها در کشور‌های مختلف، قادر خواهیم بود نحوه عملکرد و سازوکار بسیاری از سازمان‌ها، نهاد‌ها و همچنین شهروندان را تغییر دهیم و زندگی انسان را به گونه‌ای جدید رقم بزنیم.

آن‌ها با انتشار فهرستی سعی دارند این فناوری‌های جدید را به شهروندان و دولت‌ها معرفی کنند تا از تأثیرات آن آگاه باشند و به توسعه زیرساخت‌های مربوط به آن‌ها اقدام کنند تا در سال‌های آتی، از تکنولوژی‌های سایر کشور‌ها عقب نیفتند.

تکنولوژی در دنیای گسترده

تکنولوژی ارمغانی است که دنیای ما را گسترده‌تر، راحت‌تر و هیجان‌انگیزتر می‌کند. هر آنچه که برای ما یک خیال است، ممکن است روزی به خاطر پیشرفت‌های علمی و ظهور تکنولوژی‌های جدید، به واقعیت بپیوندد. شما کدام خیال را دور از دسترس و آن را غیرممکن می‌دانید؟ شاید غولِ چراغ جادو توانایی‌های علم در خلقِ تکنولوژی‌های نو است. هر چند نه به آن سرعت اجی مجی لاترجی!

بهتر است بدانید آگاهی از تکنولوژی‌هایِ جدید می‌تواند والدین را در همراهی با فرزندان در این عصر رو به رشد کمک کند. این را گفتیم که بدانیم برای چه باید مطالعه کنیم و اطلاعاتی در این زمینه کسب کنیم.

هوش مصنوعی چیست ؟

وقتی اصطلاح هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) شنیده می‌شود چه چیزی به ذهن خطور می‌کند؟ ربات‌های ابرقدرت؟ دستگاه‌های فوق هوشمند؟ جهانیان از طریق فیلم‌های علمی تخیلی به نوعی با هوش مصنوعی آشنا شده‌اند. اما خارج از هالیوود و دنیای فیلم‌های علمی تخیلی به واقع هوش مصنوعی چیست و به وسیله AI در واقعیت چه کارهایی را می‌توان انجام داد؟

در درجه اول هوش مصنوعی شامل استفاده از کامپیوترها برای انجام کارهایی می‌شود که معمولاً به هوش انسانی نیاز دارند. انسان‌ها می‌توانند با چشمانشان ببینند و آنچه می‌بینند را پردازش کنند. انسان‌ها می‌توانند محیط خود را درک کنند و در محیط به اطراف حرکت کنند. مغز انسان قابلیت و توانایی دیدن الگوها را دارد. همچنین انسان‌ها می‌توانند با استفاده از زبان‌های مختلف با یکدیگر صحبت کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا